0332 350 25 16

RİBAT EĞİTİM VAKFI YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
YURDUMUZUN TARİHÇESİ

T.C. M.E.B. onayı ile açılmış, öğrenci yurdu yönetmelik ve kalite standartlarına uygun hazırlanmış güvenlik tedbirleri ve kamera sistemi ile güçlendirilmiş huzur yuvası, rahat ortamlar ve konforu sunan yurdumuz, Muzaffer BÜYÜK tarafından kurulmuş olup Ribat Gençlik Kolları Birim Başkanı Mete Enes BAYKAL tarafından hizmete sunulmuştur.

2014 yılında hizmete giren yurdumuz, 80 kişilik kapasitede olup yükseköğrenim(üniversite) öğrencilerine hizmet vermektedir.
 

 

YURDUMUZUN
MİSYONU ve VİZYONU

 

MİSYONUMUZ
Geleneksel Türk misafirperverliğini ve aile sıcaklığını, yurtlarımızda kalan öğrencilere yaşatmak, güler yüzlülüğü onlarla paylaşmak ve kaliteli hizmet anlayışımızı sürekli geliştirerek hizmet ağımızı yaygınlaştırmak…

VİZYONUMUZ
Kalite ve üstün hizmet standardı anlayışımız ile ülkemizin kalkınmasına; millî, ahlakî, dinî, manevî ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir gençliğin yetişmesine katkı sağlayarak bu gençliğe hizmet verebilmek ve sektördeki, bu gayemizin sürekliliğini devam ettirmek...

NEDEN YURDUMUZ?

 

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde hizmet vermeye başlayan Ribat Eğitim Vakfı Yükseköğrenim Kız Öğrenci yurdumuz, Meram ilçemizin en nezih ve ulaşımı kolay yerindedir. Yurdumuzun hemen önündeki otobüs ve dolmuş durakları ile şehrin merkezi noktalarına kısa sürede ulaşım imkânı mevcuttur. Ayrıca yurt binasının, giriş ve çevre güvenliği için her dış cephesinde ve giriş bölümünde kameralı güvenlik sistemi bulunmaktadır.

Yurdumuzdan Tek Vasıta ile Gidilebilen Üniversite ve Fakülteler

Yurdumuzdan İki Vasıta ile Ulaşılabilecek Kampüsler:

 

 

 

Adres: Durunday Mh.
Kuyubaşı Sk. No: 5
Konya/Meram

Tel: 0553 694 94 84